Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Na začátku zimy jsme Vás informovali o úspěšném zahájení zimní sezony Davida na 1. kole Českého poháru v biatlonu, které bylo velmi úspěšné.

Sezona běžela velmi úspěšně a pomalu se blíží ke konci. Jak se tedy Davidovi dařilo v dalších závodech?

V běhu na lyžích měl David sezonu velmi vydařenou. Při prvním kole Českého poháru v Jablonci nad Nisou zvítězil v závodech volnou i klasickou technikou a připsal dvě důležitá vítězství na zahájení sezony. Druhý závod v běžeckém lyžování bylo Mistrovství České republiky, které hostilo krkonošské Vrchlabí. Příprava na závody proběhla v naprostém pořádku a přinesla svoje ovoce.

David se stal trojnásobným Mistrem České republiky v běžeckém lyžování. Zvítězil v obou individuálních závodech a společně s kamarády ze Sokola Stachy i ve štafetovém závodě.

Běžeckou sezonu završil o tomto víkendu (2. a 3. března) v závodě „Hledáme nové talenty v běžeckém lyžování“ a stal se vítězem Českého poháru v běžeckém lyžování pro rok 2019.

A jak se Davidovi dařilo v biatlonu?

V biatlonu byl David neméně úspěšný. Má za sebou 6 závodů a připsal si 3 vítězství, 1 x druhé místo, 1 x páté místo a 1x šesté. Celý Český pohár se bude rozhodovat o víkendu 7. – 10. 3. v Novém Městě na Moravě, kde Davida čeká Mistrovství ČR. V celkovém pořadí drží zatím druhé místo. Je však připraven porvat se o tituly a vítězství v ČP. Kdyby se to povedlo, byl by historicky prvním žákem, který zvítězil v obou sportech – běhu na lyžích i biatlonu. Tak ať se daří.

David si ale plní vzorně i své školní povinnosti. Přesto, že mu velkou část dne zabírá sportovní příprava a tréninky, najde si i dostatek času na výuku a doplnění zameškaného učiva. Dokáže být velmi efektivní ve své přípravě – sportovní i studijní a může se chlubit samými jedničkami v 1. pololetí 7. ročníku.

Přejeme Davidovi do dalších závodů hodně sportovního štěstí a úspěšné zvládnutí druhého pololetí školního roku 2018/2019.