Vítejte
Vážení návštěvníci, právě jste vstoupili na oficiální stránky Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Základní škola pod Svatou Horou, Příbram - do 31.08.2007 známá jako 1. ZŠ, Příbram - se nachází v blízkosti Svaté Hory, na okraji města. Předností této polohy je dobrá dopravní dostupnost pro žáky z Příbrami i z blízkých vesnic. Další výhodou je klidné a hezké prostředí plné zeleně.

Více informací o naší škole získáte zde.
Archiv
Interní pošta

‘Projekty, granty, akce…’

Hledáte zajímavý program na prázdniny pro vaše děti?
Chcete zkusit ve svém volném čase něco úplně jiného než jsou klasické návštěvy památek?
Chcete se dozvědět i vy mnoho zajímavého o našich středočeských firmách?

Krajská hospodářská komora Střední Čechy připravila ve spolupráci se Středočeským krajem zajímavou akci pro děti a studenty pod názvem POZNÁVÁME FIRMY VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH. Jedná se o soutěž, jejímž hlavním smyslem je přivést děti do středočeských firem a přiblížit jim práci ve firmách v jejich okolí. Do soutěže se zapojilo více jak 20 středočeských firem, které jsou ochotny ukázat své provozy dětem a jejich rodičům nebo prarodičům během prázdnin a dále žákům ZŠ a SŠ během podzimních měsíců školního roku 2016-2017. Jde většinou o zajímavé výrobní firmy, které chtějí přilákat do svých provozů mladé lidi a motivovat žáky a studenty ke studiu potřebných oborů a také pobavit je.

Soutěž probíhá v termínu 15.6.-30.11.2016. Jak se do soutěže zapojit?

Více viz www.khkstrednicechy.cz

19.11. se žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku zúčastnili přednášky na téma bezpečná manipulace se zábavní pyrotechnikou s ohledem na rizika z ní vyplývající. Tyto přednášky jsou součástí preventivního projektu města Příbram, ve spolupráci s občanským sdružením Tilius.

Mgr. Petra Poslušná, metodik prevence

ZŠ pod Svatou Horou, Příbram

Přednáška na téma ZÁBAVNÍ PYROTECHNIKA - BEZPEČNOST, RIZIKA

Přednáška na téma ZÁBAVNÍ PYROTECHNIKA – BEZPEČNOST, RIZIKA


Přečtěte si zbytek zprávy »

První část fotoseriálu z výtvarných dílen pro rodiče s dětmi je tady. I v tomto roce můžeme kreativní dílny pro rodičovskou veřejnost a jejich děti pořádat díky finanční podpoře města Příbram.

Kouzelná rybka

Kouzelná rybka


Přečtěte si zbytek zprávy »

č.1 „Kouzelná rybička“ z keramiky
pondělí 16.11., 16.00 – 19.00 hod (pouze 1. ročníky)

č.2 „Keramický anděl“
středa 25.11., 16.00 – 19.00 hod (pro všechny)

č.3 „Adventní věnec textilní“ (ze stužek)
pátek 27.11., 16.00 – 19.00 hod (pro všechny)

č.4 „Adventní zdobení“ (kužel ze stužek)
pondělí 30.11., 16.00 – 19.00 hod (pro všechny)

č.5 „Provázkový adventní stromek“
pondělí 7.12., 16.00 – 19.00 hod (pro všechny)

č.6 „Adventní zdobení“ (koule z flitrů a provázků)
pondělí 14.12., 16.00 – 19.00 hod (pro všechny)


Milé maminky, tatínkové, babičky či tety, opět jsme pro Vás připravili ve spolupráci s městem Příbram předvánoční kreativní kurzy. S sebou potřebujete jenom dobrou náladu a chuť něco hezkého vytvořit (hlásit se můžete i na více akcí).

Závazné přihlášky obratem posílejte přes své dítko paní učitelce Poslušné – 1.C (počet míst omezen, rozhoduje pořadí přihlášených!)

Tyto kreativní kurzy jsou pro zájemce zdarma díky finanční podpoře města Příbram.

Záměr Ministerstva školství nazvaný „iPady do škol“ tj. zařadit nejmodernější techniku do výuky na českých školách, se úspěšně daří realizovat i na ZŠ pod Svatou Horou, Příbram.
Naši pedagogičtí pracovníci se již 2 roky aktivně zajímají o tuto problematiku a účastní se tematicky zaměřených školení.

Díky podpoře Nadace ČEZ, od které jsme v letošním roce získali 100 tisíc korun na nákup 8 kusů iPadů, žáci i pedagogové využívají výukové programy a technologie, včetně zařízení Apple Tv, ke zdokonalení a zpestření výuky.

Mgr. L. Sudová

 Nadace ČEZ poskytla nadační příspěvek na nákup iPadů v projektu „S ČEZem k novým formám výuky mladé generace“.

Nadace ČEZ poskytla nadační příspěvek na nákup iPadů v projektu „S ČEZem k novým formám výuky mladé generace“.


Přečtěte si zbytek zprávy »

bni

Byla spuštěna Databáze výstupů projektů OP VK, která je přístupná přímo přes odkaz https://databaze.op-vk.cz. Do databáze jsou nahrávány nejrůznější výukové materiály, analýzy, studie, učebnice, vzdělávací hry apod. z celého spektra oborů výuky. Všechny tyto produkty byly vytvořeny a úspěšně otestovány v praxi. K dnešnímu dni databáze zahrnuje více než 18 000 produktů a každým dnem přibývají další. Vše je navíc možné po náležité registraci volně stahovat a využívat.

Databáze je určena pedagogické i laické veřejnosti, a tak mohou se vzdělávacími materiály pracovat pedagogové, rodiče i žáci a studenti.

databaze-opvk