Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Český pohár 2008Český pohár mládeže je z pohledu odborné volejbalové veřejnosti soutěží, která nejspravedlivěji ukáže kvalitu a herní úroveň jednotlivých družstev. Protože se jedná o dlouhodobou soutěž je zcela vyloučena náhoda a družstva musí v celkově 5 turnajích včetně kvalifikace (cca 35 utkání) prokázat svou stabilní výkonnost.
V sobotu 14. a v neděli 15.března 2008 se v Přerově konalo IV. poslední finálové kolo Českého poháru ve volejbalu starších žákyň. Naše děvčata uhájila své postavení z minulých turnajů, obhájila 1.místo a získala poprvé v historii příbramského ženského volejbalu Český pohár.

Do Přerova se sjelo v kategorii starších žákyň 24 z p ředcházejících turnajů nejlepších volejbalových družstev z Čech i Moravy. Jen pro informaci, počátečních kvalifikačních bojů se zúčastnilo více jak 50 družstev z celé republiky. Naše děvčata zahrála výborně, bojovně a jejich zodpovědný přístup v tréninkové přípravě přinesl úspěch. I tak renomované špičkové oddíly ženského volejbalu z Olomouce, Přerova, Frýdku Místku, Prostějova, Liberce, Slavie Praha, Olympu Praha nestačily na děvčata ze ZŠ pod Svatou Horou, Příbram hrající pod hlavičkou TJ Baník Příbram.

Naše žákyně teď čekají další důležité volejbalové boje. Po jednoznačném vítězství v krajské soutěži a získání titulu „Krajský přeborník“ se zúčastní kvalifikačních, a snad i finálových turnajů o „Přeborníka České republiky“. Ještě jako žákyně pomáhaly svým starším spoluhráčkám v lize kadetek – druhé nejvyšší republikové soutěži. Příbramské družstvo kadetek jako nováček soutěže všechny překvapilo a ligu vcelku bezproblémově vyhrálo. Teď je tedy čeká kvalifikace o vstup do nejvyšší soutěže – extraligy. Přejme všem hráčkám zdravotně bezproblémovou tréninkovou přípravu a další úspěchy ve sportu s názvem volejbal. Držme palce!

A závěr pro rodiče. Všem děvčatům patří uznání nejen ve sportu, ale i v nejdůležitější přípravě na život – ve vzdělávání. V podstatě všechna volejbalová děvčata se jak vloni, tak i letos dostala na střední školy dle svého výběru jen na základě svého průměrného prospěchu na základní škole bez přijímacích zkoušek, a to i při velké tréninkové sportovní zátěži. Je to jen další důkaz, že vzdělávání a i časově náročný sport mohou jít v životě ruku v ruce společně.

Máte doma sportovně založenou dceru, ročník narození 1996 a mladší, která by ráda pravidelně sportovala? Přiveďte ji kvalifikovaným trenérům do tělocvičen na ZŠ pod Svatou Horou, Příbram, bude o ni dobře postaráno. Víte, že děvčata musí na rozdíl od kluků začít s volejbalem co nejdříve, začít v pubertě je už pozdě!!!

Mgr.Petr Ročňák, ředitel ZŠ pod Svatou Horou, Příbram

ZÁPIS ONLINE
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
Leták 2. stupeň
Doučování žáků škol

Šablony III

Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát