Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Dne 17.6. 2008 proběhlo na Základní škole v Jiráskových Sadech setkaní s velvyslancem Jihoafrické Republiky. Setkání se zúčastnily všechny základní školy v Příbrami, Waldorfská škola a Gymnázium pod Svatou Horou.

Celému setkání předcházel malý dárek pro velvyslance ve formě zvuků tradičních afrických bubnů a rytmů, které nacvičili žáci spolu s panem učitelem Herákem. Následoval dárek ve formě několika tradičních lidových písní.

Poté všem zúčastněným byl následně představen velvyslanec. Po úvodní řeči se slova ujaly jednotlivé školy. Naší školu zastupovali z řad studentů devátých tříd Markéta Černá, Michaela Tršová a Zdeněk Boukal. Všichni tři měli připravený anglický projev na uvítání velvyslance. V projevu žáci představili naší školu, její sportovní zaměření, jejich úspěchy a stručně pohovořili o rasismu což bylo tématem setkání. I přes velkou nervozitu zvládli vše velice profesionálně a byli odměněni potleskem.

Po jednotlivých projevech se ujal slova velvyslanec a dal prostor pro dotazy žáků. Otázek bylo mnoho, od prostých jako např. „Jak se Vám líbí v České Republice“ až po ty odbornější témata jako např: „Jaké jsou klimatické zóny v JAR“.

Setkání zakončilo fotografování a raut, který připravila Základní škola Jiráskovy sady.

velvyslanec1 velvyslanec3 velvyslanec3

ZÁPIS ONLINE
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
Leták 2. stupeň
Doučování žáků škol

Šablony III

Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát