Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Volejbalové sportovní třídy Základní školy pod Svatou Horou, Příbram, prostřednictvím oddílu volejbalu TJ Baník Příbram byly osloveny a požádány příslušným odborem krajského úřadu o účast a reprezentaci Středočeského kraje na 1.mezinárodním volejbalovém turnaji kadetek Mazovia Volleyball Cup Legionovo 2009. Jednalo se o turnaj volejbalových družstev reprezentující svůj region a město.

Pro školu a oddíl to byl krok do neznáma, protože ženská složka zkušenosti s mezinárodním turnajem dosud neměla. I přes výkonnostní úspěchy děvčat v našich republikových soutěžích jsme měli obavy, aby v Polsku, které patří mezi světovou volejbalovou špičku, jsme důstojně obstáli. Z důvodu onemocnění a studijních povinností některých našich hráček jsme sestavili kombinované družstvo kadetek (střední školy) a starších žákyň (sportovní volejbalové třídy ZŠ pod Svatou Horou, Příbram). Do připravené nominace zasáhlo i vážné onemocnění jednoho z trenérů a na poslední chvíli i onemocnění jedné z hráček. To vše obavy jen vystupňovalo. Přesto jsme ve čtvrtek 11.června 2009 v ranních hodinách po všech organizačních peripetiích nasedli na vlak směr Varšava a vydali se reprezentovat Středočeský kraj a Příbram. Na soupisce družstva byly tyto hráčky : smečařky Tereza Veselá, Veronika Volfová, Tereza Vitásková, blokařky Eliška Hipčová, Markéta Černá, Radka Stoklasová, nahrávačka Jolana Prokopová, univerzální hráč Dana Rusová, libero Markéta Štufková.

První uklidnění našich obav přišlo ze strany polských organizátorů turnaje. Ubytování, stravování, informace družstev, doprava na zápasy, samotné zápasy i společenská stránka turnaje, vše bylo z hlediska organizačního zajištěno na velmi vysoké úrovni a bez jakýchkoliv zádrhelů a problémů. Polským organizátorům patří absolutorium a velké díky.

Turnaje se zúčastnilo celkem 13 družstev reprezentující svůj region, kraj, a to z Polska (4), Čech (2), Slovenska, Maďarska, Lotyšska, Běloruska, Ukrajiny, Německa, Číny.

Sportovní část turnaje začala v pátek a hned první naše zápasy rozptýlily zbývající obavy. Ve své skupině jsme porazili družstva Německa (Sachsen-Anhalt), Polska (Novy Dvur Mazowiecky), prohráli velice těsně s Běloruskem (Grodno) a skončili ve skupině druzí.

V dalších zápasech už se bojovalo o celkové umístění. Prohráli jsme s výborným družstvem domácích (LTS Legionovia Polska), vyhráli z Lotyšskem (Daugaupils) a v boji o celkově páté místo jsme porazili druhého zástupce z Čech družstvo Lanškrouna.

Družstvo Středočeského kraje reprezentované oddílem volejbalu TJ Baník Příbram tvořené absolventkami i současnými žákyněmi Základní školy pod Svatou Horou skončilo v 1.mezinárodním volejbalovém turnaji kadetek Mazovia Volleyball Cup Legionovo 2009 celkově na 5.místě. Na prvním místě skončilo kadetské družstvo reprezentantek Polska, druhé družstvo Slovenska (Slavia Bratislava), třetí domácí LTS Legionovia Polska, čtvrté Bělorusko (Grodno), pak pro Středočeský kraj reprezentovaný družstvem z Příbrami je 5.místo velkým úspěchem. Děkujeme vedení středočeského kraje za důvěru a pověření reprezentovat náš region – Středočeský kraj a Příbram a zajištění dopravy do Polska.. Jsme přesvědčeni, že jsme nezklamali.

Máte doma dceru, syna, ročník narození 1998 až 2001, kteří budou dlouzí, jsou samá ruka samá noha a šijí s nimi všichni čerti, baví je lítat za míčem a jsou jak neřízená střela? Máte možnost je uřídit sportem, pomocí míčových her, volejbalem, tréninky vedených kvalifikovanými trenéry. Přijďte, informujte se, zatelefonujte na ZŠ pod Svatou Horou, Příbram. Se sportem je třeba začít co nejdříve, v pubertě nebo v osmé třídě bude už pozdě !!!

Mgr. Petr Ročňák, trenér družstva, ředitel ZŠ pod Svatou Horou, Příbram

ZÁPIS ONLINE
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
Leták 2. stupeň
Doučování žáků škol

Šablony III

Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát