Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Základní škola pod Svatou Horou se zapojila do grantového řízení projektu Nadace ČEZ Oranžová učebna, který si klade za cíl zkvalitňovat výuku technických a přírodovědných předmětů na základních, středních a vyšších odborných školách.

V Oranžové učebně je učení zábavou …
Cílem projektu je zkvalitňovat výuku technických a přírodovědných předmětů na základních, středních a vyšších odborných školách. Školy budou moci zlepšit vybavení v učebnách fyziky, chemie, v laboratořích a kombinovaných učebnách se zaměřením na technické obory. Studenti i pedagogové se tak dočkají nových výukových simulátorů, speciální výpočetní techniky, interaktivních tabulí a dalších výukových pomůcek. Maximální částka podpory na jeden projekt je 200 tisíc korun.

zdroj: http://www.cezregionum.cz/

Odeslány byly celkem tři přihlášky:

      1. Výuka fyziky podpořená kvalitními pomůckami (Fy),
      2. Praktická a laboratorní cvičení (Přírodopis, Chemie),
      3. Všestranné působení na smysly žáků (všechny předměty + Informatika – Interaktivní tabule ActivBoard)

Každá z těchto přihlášek splnila všechny požadavky Nadace ČEZ a byla tak do výběrového řízení zařazena.

Protože jedním z vodítek výběru je pro Nadaci ČEZ i názor veřejnosti, tedy případných budoucích uživatelů Oranžových učeben, je od 15. dubna do 15. května 2010 na stránkách www.cezregionum.cz nabídnuta všem jejich návštěvníkům možnost hlasovat a podpořit tak přidělení nadačního příspěvku pro konkrétní školu. Na uvedených stránkách budou k dispozici kromě podrobných pravidel hlasování také průběžné výsledky.

Pomoz své škole k nové ORANŽOVÉ UČEBNĚ

Proto chcete-li Zakladní školu pod Svatou Horou podpořit a zvýšit tak její šance na úspěch v získání Oranžové učebny, zúčastněte se hlasování ve prospěch naší školy (hlasujte zde). Pro tři z hlasujících navíc Nadace ČEZ připravila možnost získat i atraktivní cenu v podobě mininotebooku.

Ke vzniku projektu Oranžová učebna přispěl dlouhodobě vysoký zájem škol o projekty směřující ke zkvalitňování výuky a vybavení. „Podpora vzdělávání je dlouhodobě významnou součástí strategie Skupiny ČEZ. Spolupracujeme se školami všech stupňů a snažíme se probudit zájem studentů o technické obory. Nový projekt Nadace ČEZ Oranžová učebna vítám jako další významný krok k rozšíření této spolupráce,“ shrnuje Bohdana Horáčková, místopředsedkyně správní rady Nadace ČEZ.

V regionu Jaderné elektrárny Dukovany není projekt oranžových učeben nový. Již třetím rokem jsou v rámci podpory regionů vybavovány základní školy novou moderní technikou. Jedná se především o nákup a instalaci interaktivních tabulí, vybavení místa učitele, případně i nákup notebooků pro žáky. Nadace podpořila tento projekt v 50 základních školách regionu ve výši 7 milionů korun. Samotné obce se na projektu podílely necelým 1,5 milionem korun.

„S novou technikou máme výborné zkušenosti, motivuje děti k většímu zapojení do výuky. Učení je baví,“ říká ředitel Základní školy v Hrotovicích, PaedDr. František Kašpárek.

zdroj: http://www.cezregionum.cz/

ZÁPIS ONLINE
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
Leták 2. stupeň
Doučování žáků škol

Šablony III

Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát