Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Ve dnech 2.-4.5.2014 se v Jindřichově Hradci konalo mistrovství České republiky ve volejbale starších žákyň. Celá akce, zorganizovaná Českým volejbalovým svazem, začala v pátek ráno slavnostním zahájením. Sešlo se zde šestnáct týmů z celé České republiky (mezi nimi i Příbram), které prošly kvalifikací. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin. Po skončení zahájení se začaly hrát první zápasy. Kdo nehrál, alespoň fandil svým oblíbeným týmům nebo se mohl občerstvit v místním bufetu. Hrálo se na čtyřech kurtech, takže se stihly odehrát za jeden den všechny zápasy v základní skupině. Příbram se po výhře s Prostějovem, Brnem a Lokomotivou Plzeň přesouvá do další skupiny. Zatím ani jednou neprohrála, což jí dodává sebevědomí a sílu do dalších zápasů, které jí čekají hned další den.

mistrovstvi

Mistrovství ČR ve volejbale – Jindřichův Hradec

V sobotu už je atmosféra napjatější a mnoho rodičů se přijelo hrdě podívat na svoje děti podávající skvělé výkony. O žádném týmu se nedá říct, že by hrál špatně – právě naopak. Jen při vstupu do haly už jsou slyšet bubny a fandění. Tribuny jsou skoro obsazené a začíná první a opravdu důležitý zápas proti Světlé nad Sázavou. Příbram vyhrála 2:0 a následuje nejvyrovnanější soupeř- Olymp Praha. Tento vyrovnaný boj naštěstí Příbram zase vyhrála, tentokrát 2:1. Další zápas se Slavií Plzeň se stal opět vítězným. Tím si zajistila postup do první čtyřky spolu s Olympem, Přerovem a Libercem. Všechny to překvapilo, neboť měli vytypované favority Hlincovku, Chodov, Bílovec nebo třeba Prostějov, kteří byli úspěšní na Českém poháru.

Jestli byla v sobotu atmosféra napjatá tak teď by se dala krájet. O tom jak se týmy umístí, rozhodnou dva nadcházející zápasy. Tribuny už jsou úplně plné, rozhodčí jsou připraveni a můžeme začít. Příbram čeká semifinále s Přerovem, které vyhraje 2:0. Tak a jde se do finále…..V to ani nikdo nedoufal. Okolo třetí hodiny finále začíná. Bubny bubnují, fanoušci pokřikují a hráči, jak v poli tak na lavičce podávají maximální výkony. I přes všechnu snahu Příbram první set prohrává. Bylo to těsně – jen o dva body. No nevadí, jedeme Příbram, jedeme !! Celá hala se prohýbá jak Příbramští fanoušci slaví výhru druhého setu. Je to 1:1 a začíná třetí rozhodující set. Hraje se jen do patnácti. Napínavou hru natáčí i televize. Nedá se posoudit, kdo je lepší. Hra je stále vyrovnaná. Najednou …Esooo !!!

VYHRÁLI JSME !!!! Nese se přes celou halu. Příbramské reprezentantky skáčou do kola a z očí jim vytrysknou slzy štěstí. Radost je nekonečná. Když se týmy trochu uklidní je slavnostní vyhlášení. Všechno šlo hrozně pomalu, ať už vyhlásí první místo…. 5.místo Hlincovka, 4. místo Liberec 3.místo Přerov 2. místo Olymp Praha a 1.místo… PŘÍBRAM !

Už druhý úspěch této sezóny. V dubnu jsme převzali zlaté medaile za výhru v krajském přeboru.

volejbal

Děkujeme hráčkám a trenérům: Makyně Kadlecové, Máří Štochlové, Káje Nové, Lenče Drábkové, Hanče Dropové, Báře Obrazové, Dádě Podzimkové, Káje Šťastné, Kačce Šťastné a Denče Gahlerové.
Hlavní trenér: Jan Prokop
Asistent trenéra: Pavel Kotěšovský

Barbora Obrazová

ZÁPIS ONLINE
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
Leták 2. stupeň
Doučování žáků škol

Šablony III

Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát