Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Volejbalistky žákovského týmu TJ Baník Příbram po nedávných úspěších v Českém poháru, vítězství v krajském přeboru starších žákyň a druhém místě v krajském přeboru kadetek si o velikonočním víkendu zajely do Vídně pro další úspěch.

Tým hrající pod vedením trenéra Honzy Prokopa se tady zúčastnil mezinárodního turnaje kadetek, kam kromě našich děvčat dorazil z Čech také VK Vyškov, prvoligová Hlincovka České Budějovice a extraligová Slavia Hradec Králové. Domácí zastupovaly vídeňské týmy SVS-Sokol/3, SVS-Sokol/2 a favorit turnaje, SVS-Sokol/1.

Příbramský tým byl v aktuální sestavě na turnaji nejmladší, žákovský, s pouhými dvěma hráčkami v kadetské kategorii. Hned v úvodu turnaje ale naše holky ukázaly, že do Vídně nejely jenom na výlet a v prvním zápase skupiny A hladce porazily SVS Sokol/3 se skóre 25:7 a 25:4. Ve druhém utkání už příbramská děvčata musela zapnout na vyšší obrátky. S pozorně hrajícím Vyškovem se náš tým v prvním setu trochu přetahoval o body. Nakonec ale i vyškovské kadetky odešly z kurtu s porážkou 0:2 (25:19 a 25:12). Opravdové potíže tak čekaly příbramské holky až v posledním zápase skupiny A proti SVS-Sokol/1. Kadetské družstvo SVS-Sokol/1 pravidelně nastupuje i ve 2. rakouské lize v kategorii žen. A rozdíl na hřišti byl hned od počátku evidentní. Naše holky si nevěděly rady s výškovou převahou soupeřek, jejich dynamickou hrou i s tvrdým útokem. Rakouský tým byl ve všech herních činnostech lepší a ani na chvíli nezaváhal – 25:18 a 25:16.

Do semifinále ze skupiny A tak příbramský tým odcházel ze druhého místa s jedinou porážkou; a čekal jej zápas s extraligovými kadetkami Slavie Hradec Králové. Semifinálové utkání se našim holkám podařilo soustředěným výkonem vybojovat; po celou dobu zápas kontrolovaly a s přehledem zvítězily ve dvou setech se shodným skóre 25:20. Druhé místo v turnaji bylo v tomto okamžiku už jisté. Příbramský tým ovšem čekal ještě finálový boj o zlato; a tedy další zápas s domácím favoritem SVS-Sokol/1 Vídeň.

Předchozí prohru ve skupině s kadetkami SVS-Sokol/1 naše holky už hodily za hlavu; přijely přece do Vídně bavit se volejbalem a „na bedně“ už stejně stály… v našem družstvu to zajiskřilo dobrou náladou a na hřiště nastoupil kompaktní příbramský TÝM.

Co se dělo pak, dosud v Rakousku málokdo chápe. Naše holky nepustily vídeňské kadetky vůbec do utkání; klapala nám hra v poli, na přihrávce i v útoku a přitom jsme nedělali žádné chyby. Výborným servisem, obranou a vzápětí tvrdými údery na smeči nebo technickou ulejvkou jsme rakouské kadetky dostali pod obrovský tlak. Příbramské holky si na hřišti dělaly doslova, co je napadlo a přitom se stačily ještě dobře bavit. Rakušanky nedokázaly na naši hru odpovědět; odešly na příjmu, nedokázaly vůbec bránit ani útočit, nestíhaly v poli. Finálové utkání jsme po 40 minutách vyhráli ve dvou setech 25:14 a 25:12. První místo pro Příbram!

Příbramský tým nastoupil ve Vídni v sestavě: Karolína Nová, Hana Dropová, Lenka Drábková, Denisa Gahlerová, Barbora Obrazová, Karolína Šťastná, Kateřina Šťastná, Daniela Podzimková, Valerie Wágnerová a Martina Svobodová.

Ing. Tomáš Dropa

Diplom

Diplom

ZÁPIS ONLINE
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
Leták 2. stupeň
Doučování žáků škol

Šablony III

Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát