Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Dne 20. 5. 2017 v dopoledních hodinách proběhlo v Příbrami krajské kolo celostátní soutěže včelařských kroužků „Zlatá včela 2017“. Soutěže se zúčastnilo 15 kroužků včelařské mládeže z celého Středočeského kraje. Celkem 60 dětí se svými vedoucími se přátelsky utkalo v teoretických a praktických znalostech z tohoto důležitého přírodního oboru. Dětem se na odborných stanovištích věnovalo deset dospělých včelařů z příbramské včelařské organizace a osm bývalých členů příbramského včelařského kroužku, dnes již středoškoláků, z nichž někteří už samostatně včelaří. Celá akce proběhla v budově ZŠ pod Svatou Horou, v níž působí kroužek příbramských včelaříků. Celá akce probíhala v klidném přátelském ovzduší družstev, ve kterých spolupracovaly děti z různých kroužků.

Zlatá včela

Zlatá včela

Mezitím navštívila soutěž sedmdesátičlenná mezinárodní skupina středoškolských včelařů z různých koutů Evropy, kteří se zúčastnili v Praze mezinárodního setkání dospívajících včelařů „Swarming 2017“. Po skupinkách procházeli jednotlivá stanoviště našich soutěžících dětí a poznávali, jak a na jaké úrovni se organizuje takováto akce. Podle jejich slov a slov jejich vedoucích viděli něco takového poprvé a nešetřili slovy uznání na adresu příbramských včelařů. Laická veřejnost to ani netuší, ale ČR je díky práci stovek dobrovolných vedoucích, kteří se zdarma ve svém volnu věnují malým, začínajícím včelařům, skutečnou velmocí v této nelehké a často riskantní pedagogické činnosti. Zahraniční hosté si ještě poté prohlédli areál dolu Anna v rámci Hornického muzea Příbram.

Po skončení vlastní soutěže následoval výborný oběd ve školní jídelně a vyhodnocení výsledků, kterých děti dosáhly. V kategorii mladších žáků zvítězila s přehledem malá příbramská včelařka Pavlínka Valíčková a odnášela si jako první cenu krásný nerezový dýmák na klidnění včel. V kategorii starších žáků se na 1 místě umístila Barbora Kašparová z Kladna, která postupuje do ústředního celostátního kola v Nasavrkách. 14. místo starších žáků získala pro Příbram Vendulka Behúnová následovaná další Příbramačkou Karolínkou Vaškovou. Děti tleskaly všem účastníkům a každý z nich si odnášel za svou práci nějakou, alespoň drobnou cenu ve formě včelařských pomůcek. Následovala ještě prohlídka areálu rekonstruované Svaté Hory, rozloučení a odjezd domů.

Celá akce se mohla uskutečnit díky snaze desítek bezejmenných, obětavých lidí, kteří na různé úrovni Zlatou včelu připravují a podílejí se na jejím uvedení do života. Připravují tím nové generace včelařů, kteří jednou tento nenápadný, ale úctyhodný obor lidské činnosti převezmou a budou udržovat včelí rodiny, které jsou nezbytné pro zachování české přírody v dobrém stavu našim dětem a vnukům. Poděkování platí také pro Město Příbram a lidem v jeho vedení. Svoji dlouhodobou podporou včelařství umožňují, aby se příbramská organizace včelařů mohla rozvíjet a vzdělávat děti ve včelařském kroužku.

Na shledanou na Zlaté včele 2018.

Bc. Jiří Roub

NEPŘEHLÉDNĚTE!
TESTUJEME SE…
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
SPOLU TO DÁME!
Leták 1. stupeň
Leták 2. stupeň
PRŮVODCE
Studentův průvodce distanční výukou
Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát