Vítejte
Vítáme Vás na oficiálních stránkách Základní školy pod Svatou Horou, Příbram.

Více se o nás dozvíte zde.
Archivy

Rodičovská kavárna vznikla na podkladě zkušeností z mnoha škol, kdy jsme byli zvyklí se setkávat s rodiči  na večerních seminářích na různá témata a mnohým rodičům setkávání s lektorkou chybělo.  Na jejich výzvu jsem poprvé v ZŠ Družec vyzkoušela. Rodičovskou kavárnu u počítače, kdy si alespoň jeden z rodičů v klidu  a pohodlně sedne, uvaří si kávu. A najednou má na chvíli možnost v této šílené zrychlené době, kdy je většina rodičů přetížena vším, co se okolo nich děje včetně zabezpečení distanční výuky vlastních dětí, home office, nebo běháním mezi prací a dítětem doma apod., popovídat si s lektorkou o různých tématech týkajících se dětí, školy, výchovy apod. Těchto rodičovských kaváren se již uskutečnilo opravdu mnoho a rodiče kvitují možnost se jich účastnit.


on-line Rodičovská kavárna –  KOMUNIKACE S PUBERŤÁKEM

1.11.2021 od 17:00 

(2 vyuč. hodiny+ 1 hodina konzultací)

V rámci setkání s rodiči se na chvíli zastavíme a budeme si společně povídat o náročném období dospívání, o tom, jak nás ten člověk, kterého jsme dosud bez větších problémů vychovávali, dokáže vytočit k nepříčetnosti.  
Zmíníme o také o fyziologických i psychologických záležitostech souvisejících s dospíváním. Budeme společně hledat nadhled, důvěru a pochopení.
Povíme si, jak i v tomto životním období je důležité rozvíjet sebepojetí vlastního dítěte a jak mu pomoci se zdravým budováním identity a tím podporou jeho úspěšnosti v životě.
O čem tedy mluvit a jak s nimi mluvit? Na to se Vám lektorka pokusí pomoci nalézt odpovědi.¨

Prosím Vás, aby se zájemci ze školy přihlásili zde nebona níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 23.10.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům bude zaslán včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář –  https://forms.gle/4Lf86fLukyTKLjGG9


on-line Rodičovská kavárna – MODERNÍ VÝCHOVNÉ PŘÍSTUPY A JAK S DĚTMI KOMUNIKOVAT

6.1.202 od 17:00

(2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací)

V rámci setkání s rodiči se na chvíli zastavíme a budeme si společně povídat o životních rolích, o aktivních přístupech k dětskému světu, o vnímání dítěte komplexně. Popíšeme si charakteristiky současného dětství. Dále se také zmíníme o současných trendech výchovy a o tom, jak se vyznat v tom, co je správné. Popíšeme si důležitost rodiče při naplňování potřeb dítěte pro lepší orientaci v mezilidských vztazích a v komunikaci v dalším životě.

Povíme si, jak rozvíjet sebepojetí dítěte a jak mu pomoci se zdravým  vývojem.

Budeme se věnovat i komunikaci a zvládání konfliktů a projevů hněvu v dětském světě, ale také o odvaze rodiče být nedokonalým v „dokonalém světě.“ Důležité je také umět s dětmi mluvit o pocitech, emocích,  učit děti vyjadřovat, co se jim líbí a nelíbí, nezapomínat při komunikaci na vztahy, být konkrétní, využívat otevřené otázky.

Jaké jsou moderní výchovné přístupy moderních rodičů?

Prosím Vás, aby se zájemci ze školy přihlásili zde nebona níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 30.12.2021. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům bude včas zaslán podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář –  https://forms.gle/xto4ZtyAE7fEt8o16


on-line Rodičovská kavárna – ROZVOJ EMOČNÍ INTELIGENCE U DĚTÍ Z MŠ A 1.STUPNĚ ZŠ

12.1.202 od 17:00

(2 vyuč. hodiny + 1 hodina konzultací)

V rámci setkání s rodiči se na chvíli zastavíme a budeme si společně povídat o vnímání emocí a práci s emocemi. Dále se také zmíníme o důležitosti emocí pro další vývoj člověka.

Budeme si  popisovat charakteristiky ovlivňující emoční inteligenci u dětí, seznámíme se se základními schody emoční inteligence. Povíme si, jak rozvíjet sebepojetí dítěte a jak mu pomoci se zdravým emočním vývojem.

Emočně inteligentní člověk dokáže v životě více. Budeme hovořit i o schopnosti přijímat normy, limity a hranice společnosti v souvislosti s emoční připraveností na školu.

A jak posílit své dítě?  Zvládám zpětnou vazbu – mám radost, že…; těší mě, že… – vyjadřuji své emoce u zpětné vazby směrem k dítěti? Přemýšlím nad tím co a jak říkám?

Na to vše budeme mít prostor a čas.

Prosím Vás, aby se zájemci ze školy přihlásili zde nebona níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 6.1.2022. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům bude včas zaslán podrobný návod, jak se k semináři připojit.

Přihlašovací formulář –  https://forms.gle/xto4ZtyAE7fEt8o16

ZÁPIS ONLINE
PŘIJMEME
Základní škola pod Svatou Horou, Příbram
přijme

UČITELE, UČITELKU
- 2. stupeň se zaměřením na ČJ, AJ, Fy, D, Hv

Životopis zašlete v případě zájmu na mail: skola@1zs-pb.cz.

Více informací
na tel.: 318 401 151.
Leták 2. stupeň
Doučování žáků škol

Šablony III

Inkluze 2. etapa

Šablony pro ZŠ

Co nebylo v učebnici – spolupráce knihoven a škol ve vzdělávání žáků 21. století

banner

certifikat

PARTNERSKÁ ŠKOLA ČVS

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT

AKTIVNÍ ŠKOLA - certifikát

Základní certifikát společnosti Scio

certifikát - škola vstřícná rodičům

certifikát

PODĚKOVÁNÍ

Inkluzivní vzdělávání na základních školách v Příbrami

Projekt OP VK 1.1

Projekt OP VK 1.3

SIDUS - certifikát